Programma

Vrijdag 31 januari Zaterdag 1 februari

Sprekers volgen zodra het programma volledig bekend is.

Vrijdag 31 januari 2020
Sessie 1 Basis cursus hemostase
Sessievoorzitters:
Spreker
09:30 De ‘Big Five’ in stolling; een lustrum. A.J.Spanjersberg
09:45 Plaatjesfunctie R. Urbanus
10:15 Fysiologie van de stolling J. Meijers
 10:45 Pauze / Postersessie
Sessie 2 Doelgerichte hemostatica; de praktijk
Sessievoorzitters:
Spreker
11:15 Hemostasis op basis van stollingsfactoren C. Schlimp
11:45 Trauma / Calamiteiten: eerste opvang in het veld L. Geereadts
12:15 Point of care monitoring Y. Henskens
Lunch
Zorg voor moeder en kind
Sessievoorzitters:
Spreker
13:30 Postpartum bloedingen M. Knol
14:00 Anesthesiologische zorg bij peripartum massal bloedverlies I. Beenakkers
14:30 Stolling – zorg voor het kind volgt
15:00 Pauze / Postersessie
Sessie 4 Damagecontrol perioperatief
Sessievoorzitters: S Spanjersberg, H. Naber

Spreker
15:30 Intracraniële bloedingen I. Huijg, W. van de Brink
16:00 Preoperatieve optimalisatie vanuit het oogpunt van de hematoloog J.J. Zwaginga
16:30 Damagecontrol met lokale hemostatica R. Spanjersberg
17:00 Sluiting dag 1 H. Naber

Zaterdag 1 februari 2020
Sessie 1 De thoraxchirurgische patiënt
Sessievoorzitters:
Spreker
9:00 Opening K. Zuur
9:15 Gebruik van DAPT bij hartchirurgie A.J. Spanjersberg
9:45 Heparine/Protamine M. Meesters
10:15 Antidoting of DOAC/NOAC’s during acute surgery M. Samama
10:45 Pauze / Postersessie
Sessie 2 Op de Intensive Care
Sessievoorzitters:
Spreker
11:15 Hyperfibrinolyse volgt
11:45 Postresuscitatiezorg: risicofactoren voor MOF N. Juffermans
12:15 Hemostase tijdens ECMO D. Dos Reis Miranda
12:45 Lunch
Sessie 3 Toekomstperspectief
Sessievoorzitters:
Spreker
13:30 Kostenbeheersing in stollingsmanagement; utopie? volgt
14:00 Prehospitale toediening van fibrinogeen en bloedproducten: de toekomst? volgt
14:30 The Big Five – hun visie op de toekomst! J.  Haringman
S. van de Leur
J.J. Zwaginga
15:00 Afsluiting – lessons learned H. Naber
15:30 Borrel